Navigation Menu+

Natalka- szmaciana lalka waldorfska

Natalka

Natalka na początku miała być zupełnie czymś innym- przytulanką dla młodszego dziecka taką jak niebieski albo czerwony pajacyk, ale jej buzia od początku przypominała mi małą dziewczynkę, dlatego zmieniłam co do niej plany. Od dłuższego czasu chciałam zrobić lalkę z krótkimi włosami- to wyjątkowo twarzowa fryzura dla małej urwiski!
Natalka jest małą lalką- ma tylko 30 cm wzrostu, dlatego będzie dobrą zabawką dla młodszego dziecka. Proporcje ciała lalki również przypominają młodsze dziecko. Włosy Natalki są wyjątkowo miękkie- wykonane z wełny z alpaki (100% alpaka), głowa jest w całości wyszyta- można dowolnie zmieniać fryzury.

Ubranko lali kolorystycznie i stylistycznie nawiązuje do lat sześćdziesiątych. Wykrój na sukienkę z koła znalazłam w starej książce Zofii Hanus. Ten konkretny model sukienki był przeznaczony dla dzieci w wieku 2-6 lat, czyli w sam raz dla Natalki! Do jesiennych liści na sukience pasuje brązowy żakiecik w kropki wykończony żółtą podszewką. Kropkę nad i stanowi beret z antenką i kremowe baleriny.
Natalka to lalka waldorfska wykonana z naturalnych materiałów. Ma ok 30 cm wzrostu, w całości wypełniona jest owczą wełną. Uszyta jest z bardzo trwałej bawełny w cielistym kolorze. Jej włosy wykonane są z rudej włóczki, ma niebieskie oczy. Wszystkie ubranka również wykonane są z naturalnych materiałów- bawełny i wełny.

Lalka znalazła już swój dom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarze

    • Dzięki! Długo myślałam w co powinna być ubrana, trudno szyć ciuszki dla takiej małej lalki, ale ten krój sukienki idealnie nadaje sie dla takich maluchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *