Navigation Menu+

Marlenka- szmaciana lalka waldordska

lalka waldorfskaWitam po dłuższej przerwie! Przez ostatnie półtora roku byłam nieobecna na blogu z braku czasu. Powoli, bardzo powoli wracam do szycia lalek. Wykonanie jednej lali zajmuje mnóstwo czasu. Od wykonania samej głowy, przez wyhaftowanie twarzy,  wszycie każdego włoska osobno, uszycie i ukształtowanie ciała, aż do zaprojektowania i ręcznego wykonania każdego elementu garderoby. No i na końcu jeszcze zdjęcie i wpis na blogu. Uff! Zajęło mi to grubo ponad miesiąc, ale oto jest- pierwsza od dawna lala- Marlenka!

Jestem z niej bardzo zadowolona, nie sprawiała żadnych problemów przy szyciu, była bardzo grzeczna podczas sesji zdjęciowej. Coś mi mówi, że będzie idealną towarzyszka dla małej Julii.

Marlenka z założenia miała być podobna do Ani, mam nadzieję, że udało się osiągnąć podobieństwo 🙂

Wszystkie ubranka lalki wykonane są z naturalnych materiałów- wełny i bawełny, nawet guziczki są drewniane i muszę przyznać, że ciuszkom dodaje to uroku. Szczególnie podobają mi się drewniane, brązowe guziczki przy zapięciu bucików.

Marlenka to lalka waldorfska wykonana z naturalnych materiałów. Ma ok 40 cm wzrostu, w całości wypełniona jest owczą wełną. Uszyta jest z bardzo trwałej bawełny w cielistym kolorze. Jej głowa jest w całości wyhaftowana – ma  włosy wykonane z wełnianej włóczki (100% wełna),brązowe oczy. Fryzury można dowolnie zmieniać.

profi

szmacianka

lala waldorfska

waldorf doll

waldorf dolllala szmaciana

waldorfska

lalka szmaciana

ubranka dla lalek

butki dla lalki

2 komentarze

  1. piekna!!!:)

    • Dziękuję bardzo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *