Navigation Menu+

Kajtek i jego kot Szarek-lalka waldorfska i kot szydełkowy

lalki szmaciane   Kajtek to wyjątkowo grzeczny chłopiec. Od samego początku prace nad nim szły szybko i sprawnie. W nagrodę zabrałam go na wycieczkę na Skałki Gaudynowskie. Okazało się, że jest wielkim fanem wspinaczki i jesiennych krajobrazów. Wszędzie chodził za nim jego przyjaciel- kot Szarek. Trudno było mi za nimi nadążyć! Kajtek wspinał się po skałkach, wchodził do jaskiń i nazbierał cały koszyczek grzybów.

   Kajtek będzie prezentem dla młodszego dziecka, dlatego też przy jego szyciu nie stosowałam elementów ruchomych (guzików i zatrzasków). Przyjaciel Kajtka- kotek Szarek- zrobiony jest na szydełku, podobnie jak koszyczek i grzybki. Wszystkie zabawki wypełnione są runem owczym. Z udziałem koszyczka i grzybków można zaaranżować z dzieckiem ciekawe zabawy, o czym pisałam już w poście o Piotrusiu.

   Kajtek to lalka waldorfska wykonana z naturalnych materiałów. Ma ok 30 cm wzrostu, w całości wypełniony jest owczą wełną. Uszyty jest z bardzo trwałej bawełny w cielistym kolorze. Jego włosy wykonane są z rudej włóczki (100% wełna z alpaki), ma niebieskie oczy. Wszystkie ubranka (poza kamizelką) również wykonane są z naturalnych materiałów- bawełny i wełny.

Kajtek jest lalką szytą na zamówienie.

szmaciana lalka

koszyczek z grzybkami zabawka

lalka waldorfska

2 komentarze

  1. Praca wykonana niezwykle starannie, z dużym profesjonalizmem, dbałością o szczegóły, a przede wszystkim z ciepłem i sercem. Podejście autorki do wykonania oraz efekt Jej pracy wzbudza szacunek przynależny prawdziwym artystom. Z pewnością polecę Pani pracę wszystkim zainteresowanym 🙂

    • Dziękuję bardzo za słowa uznania! Są takie lalki, które stawiają opór w procesie tworzenia- przy Kajtku nie było tego problemu, praca szła jak z płatka 🙂 Mam nadzieję, że będzie służył dobrze ! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *