Navigation Menu+

Jak kupić lalkę

Materiały do szycia lalek

Do wykonania lalek używam materiałów najwyższej jakości- ciałko szyję z materiału produkowanego specjalnie na potrzeby osób szyjących lalki, włosy robię z włóczki z bardzo wysoką zawartością wełny (najczęściej 100%), lakę wypełniam owczą wełną- dzięki temu przejmuje ona ciepło ludzkiego ciała, a po jakimś czasie pachnie domem. Ubranka lalek również szyję z naturalnych materiałów- najczęściej z czystej bawełny, ale pojawia się też wełna i len.

 

Zamawianie lalki

Praca nad każdą lalką to skomplikowany proces- począwszy od pomysłu na lalę (odcień skóry, kolor włosów i oczu), przez wykroje na ubrania, dobór tkanin i kolorów aż po etap końcowy- wykonanie projektu. Uszycie każdej lalki i ubrań dla niej zajmuje mi około 2- 3 tygodnie pracy. Niektóre lalki powstają zgodnie z moimi wyobrażeniami i pomysłami, które niejednokrotnie noszę w sobie od długiego czasu, a niektóre wykonywane są według wyraźnych wskazań osoby zamawiającej. Zamawiając lalkę można wybrać jej wielkość, kolor włosów i rodzaj fryzury, kolor oczu, rodzaj ubranek, kolor dominujący w całej stylizacji. Szycie lalki na indywidualne zamówienie to proces, który odbywa się w porozumieniu z osoba zamawiająca.

 

Ceny lalek

Szyję lalki w trzech podstawowych rozmiarach. Ceny lalek zależą od ich wielkości i od rodzaju zamawianych ubranek oraz od rodzaju włosów. Cena lalki obejmuje jeden komplet ubranek (np. spodnie, butki, skarpetki, bluzka, sweterek, czapka). Elementy garderoby są oczywiście uzgadniane indywidualnie. Wszystkie szyte przeze mnie lalki są całkowicie rozbieralne, wszystkie elementy garderoby można wymienić (lalka nie posiada ubranek naszytych na ciało. Włosy wszystkich moich lalek są haftowane ręcznie, dzięki czemu można dowolnie zmieniać im fryzury (włosy nie są ułożone na stałe). Używam trzech podstawowych włóczek do wyszywania włosów- włóczki moherowej (takie włosy miała np. Zuzia ),  wełny boucle ((takie włosy miała np. Amelka ) oraz- najczęściej- włóczki klasycznej (takie włosy miała np. Ania ).

 

Lalka mała ok. 30 cm- 400-450 zł

Lalka średnia ok. 36- 40 cm -500-570 zł

Lalka duża ok.45- 50 cm- 580-650 zł

 

Zamówienie składa się drogą mejlową (mój mejl: terefere.lalki@gmail.com) lub telefoniczną (tel.  512368915).